AŞKIN ELEKTRONİK 1968 yılında Saat Kulesi civarında PTT Binası arkası‘nda kurulmuştur. Şirketimizin temel çalışma konuları arasında; aktif ve pasif elektronik malzeme, antistatik ürünler, güç kaynakları, test-ölçü cihazları ve bünyesinde bulundurduğu çeşitli temsilciliklerin satış ve pazarlama hizmeti bulunmaktadır. 2009 yılında güvenlik çözümleri ile kendini geliştiren AŞKIN ELEKTRONİK müşterilerine verdiği teknolojik hizmetlerine bir yenisini daha eklemiştir.


Kalite

Toplam kalite bizim için temel iş ilkesi ve yaşam felsefesidir. Politikamız, iç ve dış müşterilerimizin ürün ve hizmet beklentilerini sürekli iyileşen performansımızla düşük maliyete, hatasız ve zamanında karşılamaktır. Bunu yaparken işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma konularına büyük önem verilmektedir. Hedefimiz çalışanlarımıza ve toplumumuza güvenli, sağlıklı iş ve yaşam ortamı sağlamaktır. 

Şirketimizin temel prensibi mutlak müşteri memnuniyeti ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla müşterilerimize; stoklarımızdan hızlı ve ekonomik çözümler sunup, profesyonel ekibimiz ve geniş tedarik zincirimizle temininde sorun yaşanan malzemeleri uygun fiyat ve hızlı teslim süreleriyle çözüm üretmeyi kendimize ilke edindik.